Procedūru izvēlne

Botulīna injekcijas

Ikreiz, kad smaidām, smejamies un saviebjamies, sejas muskulatūra saraujas, bet laika gaitā mīmikas rezultātā pierē un ap acīm veidojas dinamiskas grumbiņas Jo vairāk izrādām savas emocijas, jo aktīvāk strādā mīmikas muskuļi. Tāpēc grumbiņas iegulst aizvien dziļāk un piešķir sejai niknu, nogurušu vai skumju izteiksmi, turklāt arī tad, kad cilvēks pats šādas emocijas nepauž.

Grumbiņu veidošanos pierē un acu zonā var novērst, izmantojot botulīna toksīna injekcijas.

Tās ir apstiprinātas kā drošs un iedarbīgs līdzeklis pret grumbām un mīmikas krunciņām. Injekcijas ātri, vienkārši un efektīvi uzlabo pieres rievu, neapmierinātības vaibstu krunciņu, smieklu krunciņu, tā saukto vārnu kājiņu un citu dinamisko grumbu izskatu.

Botulīna toksīna injekcijas izmanto arī kā iedarbīgu līdzekli pret pārliecīgu svīšanu (hiperhidrozi) un migrēnu.

Botulīna toksīns bloķē/samazina nerva impulsus uz smalko sejas muskulatūru, kas ir atbildīga par sejas vaibstiem, tādējādi novērš konkrēto muskuļu saraušanos. Pēc botulīna injekcijām āda konkrētajās zonās kļūst gluda, un grumbas izlīdzinās, bet pārējā sejas muskulatūra strādā kā parasti, tādēļ ierastā sejas izteiksme nemainās.

Botulīna injekcijas jau vairāk nekā 40 gadu droši un efektīvi izmanto oftalmoloģisku un neiroloģisku traucējumu ārstēšanai. Pasaulē katru gadu miljoniem cilvēku izmanto botulīna injekcijas novecošanas vizuālo pazīmju novēršanai.

Kosmētiskās injekcijas ar botulīna toksīnu ir vienkārša un droša procedūra. Izmantojot smalku mikroadatu, plastikas ķirurgs vairākās sejas vietās ļoti precīzi injicē ļoti mikroskopisku botulīna devu. Sāpes ir niecīgas, pacienti parasti šīs sajūtas salīdzina ar insekta dzēlumu.

Anestēzija nav nepieciešama, pēc procedūras tūlīt var netraucēti atgriezties savās ikdienas gaitās.

Reti, bet dažkārt injekciju vietās rodas nelieli, īslaicīgi zilumi, ko var nomaskēt ar dekoratīvo kosmētiku. Zilumi izzūd dažu dienu, nedēļas laikā. Dažos gadījumos botulīns var migrēt un izraisīt tuvējās muskulatūras pārejošu vājumu. Ļoti reti vērojama plakstiņa noslīdēšana vai sejas izteiksmes asimetrija. Blakņu risks atkarīgs no tā, kuros muskuļos injicē botulīnu.

Jebkuras botulīna blaknes iespējams pilnībā novērst, tās ir pārejošas un ilgst tikai dažas nedēļas.

Botulīna injekcijas ir tikai pagaidu risinājums, lai novērstu dinamiskās grumbiņas. To iedarbība saglabājas 6–12 mēnešus. Klīniskie pētījumi rāda, ka pēc atkārtotām injekcijām efekts ir noturīgāks un ilgāks, jo konkrētajā zonā muskuļi atslābst un zūd pieradums veidot noteiktas sejas izteiksmes.

Plastikas ķirurgu pieredze rāda, ka cīņā ar novecošanās pazīmēm savlaicīgi veiktas nelielas sejas atsvaidzināšanas procedūras sniedz gan lieliskus uzlabojumus, gan ietaupa laiku un naudu.

Mūsu klīnikas speciālisti pārzina plašu metožu klāstu un iesaka katram individuāli piemērotāko procedūru vai procedūru kombināciju.

Piesakies konsultācijai

Sadarbības partneri

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes funkcionalitātes nolūkos.Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai www.gilis.lv . Sīkāka informācija par sīkdatņu lietošanu šajā tīmekļa vietnē ir pieejama mūsu privātuma politikā.